O FIRMIE    CENNIK
   KLIENCI
   KONTAKT

Oferta
- Kserokopiarki
- Dzierżawa kserokopiarek
- Faxy
- Drukarki komputerowe
- Maszyny do pisania
- Rzutniki pisma i slajdów
- Projektory multimedialne
- Urządzenia do oprawy   dokumentów
- Gilotyny i obcinarki
- Niszczarki dokumentów
- Urządzenia do obsługi   wartości pieniężnych
- Urządzenia do obsługi   korespondencji
- Serwisstat4u
Copyright ® PC KOMPUTER
Webmaster

    Minolta EP-1054    

Dane techniczne:
Format oryginału A3
Format kopii A5-A3
Zoom: 50-200%
Szybkość 15 kopii/min.;
Licznik: 1-99 kopii
Czas pierwszej kopii: 7,2 sek.
Pojemnik: 250 arkuszy
Podajnik boczny: 50 arkuszy
Wymiary: 610x637x401
Waga: 50kg


Niewielkie rozmiary.
Wymiary EP 1054 to zaledwie 610 mm szerokości, 637 mm głębokości i 401 mm wysokości, przy masie własnej równej 50 kg. Pomimo niewielkich rozmiarów możliwe jest kopiowanie na papierze A3. Kaseta na papier jest ładowana od przodu i zaprojektowana tak, by nie wystawała poza obrys kopiarki. Dzięki temu kopiarka zajmuje niewiele miejsca, a obsługa jest uproszczona. Kopiarka jest wyposażona również w opuszczaną tacę podajnika ręcznego, którą można otworzyć i zamknąć w zależności od potrzeb. W przypadku kopiowania na papierze większego formatu można wysunąć przedłużenie tacy, co ułatwia ułożenie papieru. Kopiarkę można umieścić na oryginalnej szafce, posiadającej schowek na papier i materiały eksploatacyjne.

Wysoce funkcjonalna.
Konstrukcja modułowa pozwala otworzyć górną część kopiarki, gdyby nastąpiło przypadkowe zakleszczenie papieru. EP 1054 wyposażono w uniwersalną kasetę na papier, którą można w prosty sposób dostosować do papieru w formatach od A5 do A3. Kopiarka automatycznie rozpoznaje format, jaki znajduje się w kasecie. Warto również zwrócić uwagę na czytelnie zaprojektowany panel kontrolny, dzięki któremu obsługa kopiarki jest bardzo prosta.

Szybkość kopiowania.
EP 1054 charakteryzują dwa istotne parametry: bardzo krótki czas nagrzewania (tylko 30 sekund) oraz szybkość kopiowania, wynosząca 15 kopii na minutę. Pierwsza kopia pojawia się już po 7,2 sekundy, co skraca czas wykonywania pojedynczych kopii.

Wysoka jakość kopii.
Unikalny system Micro-Toning'u opracowany przez Minoltę, daje trwały i wyraźny obraz nawet w przypadku, gdy zawiera on drobne detale. Tryb Foto umożliwia kopiowanie fotografii ze znacznie lepszym odwzorowaniem skali tonalnej. EP 1054 automatycznie rozpoznaje jasne i ciemne powierzchnie oryginału. Dzieje się tak za sprawą wbudowanego systemu automatycznej kontroli naświetlenia.

Wysoce niezawodna.
EP 1054 to kopiarka, na której można naprawdę polegać. Funkcja ponownego pobierania papieru, w którą jest wyposażona, zapewnia że jeżeli kartka papieru nie została prawidłowo pobrana za pierwszym razem, czynność ta zostanie ponowiona. Funkcja nadzoru zwana 'atchdog', minimalizuje skutki pojawienia się awarii kopiarki od strony programowej. Dzięki temu okres pomiędzy wizytami serwisu zostaje wydłużony.

Przyjazna dla środowiska.
Konstruktorzy EP 1054 postarali się, by emitowała ona jak najmniej ozonu. Jak? Jest to możliwe dzięki koronie ładującej w kształcie grzebienia. To proste rozwiązanie wydatnie ogranicza emisję ozonu. EP 1054 posiada nową obudowę, która znacznie obniża poziom hałasu. Mechanizm odzyskiwania tonera w jednostce wywołującej skutecznie eliminuje problemy związane z usuwaniem zużytego tonera. Minolta jako partner Organizacji Energy StarŽ zapewnia, że wyżej opisana kopiarka spełnia wytyczne Energy StarŽ dotyczące zużycia energii.

Inne użyteczne funkcje.
Proste sprawdzanie układów WE/WY zapewnia szybkie wykrycie niezgodności lub uszkodzeń. Przyśpiesza to czas interwencji serwisu. Należy również wspomnieć o możliwości przeskalowania obrazu od 50% do 200% z dokładnością do 1%.

COFNIJ    STRONA GŁÓWNA    DO GÓRY