O FIRMIE    CENNIK
   KLIENCI
   KONTAKT

Oferta
- Kserokopiarki
- Dzierżawa kserokopiarek
- Faxy
- Drukarki komputerowe
- Maszyny do pisania
- Rzutniki pisma i slajdów
- Projektory multimedialne
- Urządzenia do oprawy   dokumentów
- Gilotyny i obcinarki
- Niszczarki dokumentów
- Urządzenia do obsługi   wartości pieniężnych
- Urządzenia do obsługi   korespondencji
- Serwisstat4u
Copyright ® PC KOMPUTER
Webmaster

    Minolta Di 250    

Dane techniczne:
Szybkość 25 kopii/min.
Format oryginału A3
Format kopii A6-A3
Rozdzielczość: 600x600 dpi
Czas pierwszej kopii: 5 sek.
Zoom: 25-400%
Pojemnik: 1x250 i 1x500 arkuszy
Licznik: 1-99 kopii
Wymiary: 566x7076x635
Waga: 55kg


Rutynowe prace wykonywane codziennie w biurach zabierają mnóstwo cennego czasu. Czasu tego jest zawsze mało i ciągle zastanawiamy się jak można zwiększyć efektywność jego wykorzystania. Kopiarka cyfrowa Di 250 oferowana przez Minoltę jest urządzeniem, którego zadaniem jest wspieranie człowieka w jego codziennej pracy biurowej tak by mógł skoncentrować się na pracach istotnych dla funkcjonowania firmy.

Szybka kopiarko drukarka.
Kopiarka Di 250 kopiuje i drukuje z szybkością 25 kopii/min. Jest to kopiarka cyfrowa, która w standardzie posiadają 16MB pamięci, co pozwala zapamiętać do 40 stron oryginału. Gdy rozszerzymy jej pamięć o kolejne 64MB będzie w stanie zapamiętać do 207 stron. Pozwala to, w połączeniu z funkcją oddzielnego skanowania oryginałów kopiować oryginały mające do 207 stron, pomimo że do podajnika jednorazowo możemy włożyć 50 kartek.

Zasobniki z papierem.
W standardzie dostępne są dwie szuflady o pojemności 250 i 500 arkuszy. Jeżeli okazałoby się, że jest to wielkość niewystarczająca, można dołączyć kolejne szuflady, w wyniku czego maksymalnie do dyspozycji jest 3 750 arkuszy.

Wykonywanie skomplikowanych prac.
Przy użyciu Di 250 można sortować na kilka sposobów. Nie zakupując żadnych dodatkowych urządzeń kopiarka sortuje elektronicznie, czyli układa w odpowiedniej kolejności kartki w zestawach kopii. Jeżeli w szufladzie uniwersalnej arkusze A4 są ułożone wzdłuż to kopiarka sortuje obracając kolejne zestawy o 90o względem siebie (tylko dla formatu A4). Jeśli chcemy by zestawy kopii były posortowane względem siebie z przesunięciem to należy dokupić tacę przesuwną OT-100, która mieści 250 arkuszy. Bez tej tacy nie ma możliwości sortowania w widoczny sposób zestawów kopii sporządzonych na papierze formatu A3. Jeśli kopiarka jest również drukarką sieciową i istnieje potrzeba oddzielenia kopii od wydruków można to w najprostszy sposób zrobić kupując tacę roboczą JS-200, która ma pojemność 250 arkuszy. Wydruki są umieszczane na tej tacy lub gdy się zapełni na tacy wyjściowej kopiarki.

Di 250 może zostać wyposażone w bardzo funkcjonalne finisher'y FN-100 lub FN-500, które sortują, grupują, zszywają kartki w rogu i dziurkują na brzegu. W finisher'ach tych ciekawie została rozwiązana taca opuszczana, na której sortowane są zestawy kopii. W zależności od ilości kopii opuszcza się ona w dół, w wyniku czego może przyjąć do 1 000 kopii w FN-500 lub 2 000 kopii w FN-100. Mniejsza pojemność opuszczanej półki w FN-500 zrekompensowana jest obecnością pięciu tac pocztowych, na których są składowane wydruki poszczególnych użytkowników. Na jednej takiej półce mieścić się może do 200 arkuszy. W górnej części Finisher’a jest zlokalizowana górna półka mająca pojemność 500 kartek, na której nie odbywa się sortowanie.

Kopiarka może zostać wyposażona również w podajniki oryginałów, które wydatnie przyspieszają i automatyzują proces kopiowania. Są one niezmiernie przydatne, zwłaszcza gdy często kopiowane są dokumenty o dużej objętości. W zależności od potrzeb dostępny jest podajnik oryginałów jednostronnych AF-6 i podajnik oryginałów dwustronnych AFR-12.

Przy kopiowaniu oryginałów dwustronnych niezbędny jest urządzenie zwane duplexem AD-10, w które można opcjonalnie wyposażyć Di 250.

Zaawansowana technologia.

Cyfrowe możliwości.
Di 250 jak każda kopiarka cyfrowa posiada pamięć operacyjną, co umożliwia numerowanie zestawów, nakładanie na siebie różnych obrazów, usuwanie części obszaru oryginału znajdującego się na jego obrzeżach. Możliwe jest również rozjaśnianie zaczernionych miejsc, które powstają przy kopiowaniu niestandardowych formatów. Innymi użytecznymi funkcjami są m.in.:


Przeskalowania obrazu od 25% do 400%, skanowanie niezależnie od ułożenia oryginału, ponieważ może on zostać obrócony przed skopiowaniem, zapamiętywanie do 10 różnych zadań (jako zadanie należy rozumieć konkretny sposób skopiowania dokumentu, czyli np. zrobienie dwustronnej kopii z okładkami, marginesami i zszyciem) tworzenie na jednej stronie kilku identycznych obrazów, kopiowanie zawartości dwóch lub czterech kartek jednostronnego oryginału na jedną stronę (kopiarka dokonuje automatycznego pomniejszenia) tworzenie broszur, oraz okładek i przekładek na niestandardowym papierze. Podłączenie do sieci komputerowej. Di 250 można podłączyć do komputera, czy wręcz do sieci komputerowej. Jest to możliwe dzięki dostępny opcjonalnie kontroler Pi 3500. Otrzymujemy wtedy szybką drukarkę sieciową, której parametry i możliwości są identyczne jak kopiarki.

Wysoką jakość obrazu zapewnia opracowany przez Minoltę system Micro-Toning High Grade, w który umożliwia uzyskanie 256 odcieni szarości. W uzyskaniu tak wysokiej jakości obrazu mają swój udział również super małe drobiny tonera o wielkości 6 mikronów. Zaletą Di 250 jest również to, że posiada duży, czytelny, ciekłokrystaliczny panel kontrolny sterowany przez dotyk. Został on zaprojektowany tak, że każdy bez większego wysiłku może zaprogramować nawet najbardziej skomplikowane zadanie. W kopiarkach tych dostępna jest również funkcja pozwalająca zapamiętać jedną stronę, np. z nazwą firmy i logiem, a następnie dowolnie ją obrabiać. Funkcja ta pozwala tworzyć różnego rodzaju dokumenty na papierze firmowym.

Możliwość zabezpieczenia.
Jeśli chcemy kontrolować koszty wynikające z użytkowania kopiarki to możemy założyć indywidualne konta wszystkim użytkownikom (1000 kont) i sprawdzać ile i jakie kopie wykonali w danym okresie.

Automatyczna praca.
Di 250 została również wyposażona w takie funkcje jak:

  • automatyczny rozpoznawanie formatu oryginału APS,
  • automatyczny dobór przeskalowania obrazu AMS,
  • automatyczne przełączanie kaset,
  • oraz tryb rozpoznawania różnych formatów oryginału.
Automatyczne rozpoznawanie formatu oryginału jest to funkcja, która jeśli jest aktywna to kopiarka rozpoznaje format pierwszej kartki oryginału i taki format mają wszystkie kopie w zestawie. Funkcja automatycznego doboru przeskalowania obrazu jest niezwykle przydatna w przypadku gdy oryginał składa się z kartek różnego formatu i uaktywniona jest funkcja APS, ponieważ zeskanowany obraz jest automatycznie powiększany lub pomniejszany, a następnie przenoszony na kartkę. Funkcja automatycznego przełączania kaset jest funkcją, która ma za zadanie ułatwiać pracę z kopiarką i minimalizować czas przestojów w czasie pracy. Dlatego też, gdy w czasie pracy kopiarki zabraknie papieru w szufladzie z której był on pobierany, a papier tego formatu znajduje się innej szufladzie, to kopiarka automatycznie przełączy się na pełną szufladę. Tryb rozpoznawania różnych formatów jest alternatywą dla funkcji APS, ponieważ umożliwia ona wykonanie kopii na kartkach tego samego formatu co oryginał.

Przyjazna dla środowiska.
Di 250 wyposażona jest w funkcję umożliwiającą powrót do skopiowanego dokumentu, jeżeli tylko nie został zeskanowany inny dokument. Dzięki tej funkcji, jak również dzięki temu, że oryginał jest skanowany tylko raz, nastąpiła znaczna redukcja poziomu hałasu i zużycia energii. Energia elektryczna jest oszczędzana również dzięki automatycznie dostępnej funkcji uśpienia. Emisja ozonu została wydatnie obniżona dzięki konstrukcji elektrody ładującej w kształcie grzebienia, oraz zastąpienie elektrody transferowej przez wałek transferowy. Kopiarka Di 250 spełnia wymogi określone przez organizację Energy StarŽ. Dbałość o środowisko naturalne charakteryzuje się również tym, że w tej kopiarce istnieje możliwość stosowania papieru, który powstaje z surowców wtórnych.
COFNIJ    STRONA GŁÓWNA    DO GÓRY